5 ***** V TESTECH EURO-NCAP PRO NOVÝ RENAULT CLIO; NEJVYŠŠÍ BEZPEČNOST PRO VŠECHNY

Zcela nový Renault Clio získalo očekávané 5 hvězdičkové hodnocení v bezpečnostních testech Euro NCAP. Bestseller Skupiny Renault byl testován podle nových zpřísněných pravidel pro rok 2018 a získal nejvyšší skóre s výsledky na nejlepší úrovni na trhu, a to napříč segmenty.

Pátá generace ikonického Clia, která bude brzy uvedena na trh, je jedním z nejbezpečnějších aut, které kdy bylo testováno organizací Euro NCAP. Jde už o 22. vůz Skupiny Renault, který dosáhl na maximální počet pěti hvězdiček. Tohoto výsledku bylo dosaženo zejména díky zvýšené pasivní bezpečnosti a nejkomplexnějšímu balíku jízdních asistentů v segmentu.

Nové Clio stojí na zcela nové platformě Aliance CMF-B, těží tak z optimalizované konstrukce karoserie, přepracovaných sedadel a zámků bezpečnostních pásů navržených pro optimální podporu všech cestujících, nezávisle na tělesné výšce nebo umístění v autě, pochopitelně s pyrotechnickými předpínači a omezovači tahu. Renault poskytuje technologii Fix4sure pro zabránění podjetí pod bezpečnostním pásem. Kromě toho vynikající prostornost Nového Clia umožňuje instalaci všech druhů dětských sedaček, jak dopředu na místo spolujezdce, tak dozadu na systém isofix a systém I-size. Nové Clio nabízí rovněž zvýšenou ochranu hlavy zadních cestujících v případě bočního nárazu.

Nové Clio nabízí velmi širokou paletu výbavy ve standardu:

6 airbagů, ABS s asistentem pro nouzové brždění, přední kameru a radar (poskytující asistenta pro jízdu v pruzích, rozpoznávání dopravních značek s upozorněním na překročení rychlosti, asistenta pro udržování bezpečné vzdálenosti a nouzový brzdový asistent), tempomat s omezovačem rychlosti, upozornění na nezapnutý pás (rovněž pro zadní pasažéry, pokud zde sedí cestující), systém nouzového volání. Dále je navíc zlepšena viditelnost, a to díky 100 % LED předním světlometům ve standardu, asistentem pro dálková světla a automaticky zatmavitelným zrcátkem v interiéru.

Díky nové elektronické architektuře Clia, bylo možné nabídnout aktivní systém nouzového brždění s rozpoznáváním chodců, cyklistů a dalších vozidel. Tento systém byl organizací Euro NCAP hodnocen jako efektivní (11/12). Pro ještě vyšší bezpečnost a komfort Nové Clio brzy nabídne pokročilý jízdní asistent pro jízdu na dálnicích a v dopravních kolonách, první krok k autonomnímu řízení.

Jako všestranné městské auto nabízí Nové Clio nejvyšší bezpečnost v celé modelové řadě, dále upevňuje odbornost Renaultu v oblasti bezpečnosti pro všechny, cestující i ostatní účastníky silničního provozu. S novým designem, špičkovými technologiemi na palubě a všemi použitými inovacemi započíná Nový Renault Clio novou éru vozidel Skupiny Renault a nabízí nejvyšší bezpečnost pro nejprodávanější francouzský vůz na světě.


Štítky: euro-ncapnový renault cliobezpečnost5 *****

Fotogalerie

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!