DACIA ZDOLALA DALŠÍ PŘÍČKU A JE TŘETÍ NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKOU V ČR

DACIA ZDOLALA DALŠÍ PŘÍČKU A JE TŘETÍ NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKOU V ČR
DACIA ZDOLALA DALŠÍ PŘÍČKU A JE TŘETÍ NEJPRODÁVANĚJŠÍ ZNAČKOU V ČR

Velmi cenná je na tom skutečnost, že Dacia se k tomuto úspěchu propracovala systematicky, poměrně nenápadně a bez rozsáhlých propagačních a mediálních kampaní.

Údaje o prodejích osobních automobilů v České republice za první čtvrtletí letošního roku jednoznačně signalizují pro mnohé překvapující změny

  • Podíl prodeje vozů Dacia v ČR se blíží 7%.
  • Novodobý počet prodaných Dacií v ČR přesáhl hranici 100 000 prodaných kusů.
  • Duster stále na předním místě ve svém segmentu.
  • Dokker na předním místě v kategorii menších užitkových vozů.
  • Sandero v TOP3 ve svém segmentu
  • Sandero zůstává nejprodávanějším vozidlem soukromým osobám v Evropě i v letošním roce (leader také v r. 2017 a 2018).

Mezi nejzajímavější určitě patří rostoucí zájem zákazníků o nové osobní automobily značky Dacia, které se po prvních třech měsících, poprvé v historii českého automobilového trhu, probojovali na třetí místo, na pomyslných stupních vítězů, za první Škodou a druhým VW. Teprve na čtvrtém místě se letos umisťuje Hyundai a pátý je Peugeot.

Podíl prodeje vozů Dacia na českém trhu se už blíží sedmi procentům

Velmi cenná je na tom skutečnost, že Dacia se k tomuto úspěchu propracovala systematicky, poměrně nenápadně a bez rozsáhlých propagačních a mediálních kampaní. O to je pozice mezi českými TOP 3 cennější a významnější. Zákaznický úspěch automobilů značky Dacia tedy zdaleka není jen výsledkem reklamy, ale především odrazem zákaznického zájmu, opřeného o solidnost produktů, prodeje i poprodejních služeb, stejně jako kvalitní nabídky, podpořené atraktivní cenovou politikou.

Značka Dacia dnes nabízí velmi atraktivní škálu velice praktických modelů pro běžné motoristy, soukromníky, podnikatele i firmy. Nabídka zahrnuje menší rodinné vozy Logan, Logan MCV a Sandero, stejně jako velmi praktické prostorné MPV Lodgy a Dokker, ale zejména nejen u nás velmi oblíbené SUV Duster. A v nabídce nechybí ani užitkové varianty modelu Dokker. Automobily Dacia těží především z toho, že si nehrají na přetechnizované produkty, ale jsou praktickými a snadno provozovatelnými vozy pro nejširší okruh uživatelů. Z hlediska bezpečnosti mají samozřejmě vše, co vyžaduje současné legislativa, stejně jako mohou uspokojovat současné běžné zákaznické požadavky na komfort, tedy klimatizaci, či vyhřívání předních sedadel, parkovací asistenty atd.

Jen tak mimochodem, model Duster mezi soukromými klienty už delší dobu jasně vládne v české hitparádě mezi středně velkými SUV

Dacia Dokker je na prvním místě v kategorii menších užitkových vozů, model Sandero je na českém trhu mezi malými vozy na třetí příčce a modelu Lodgy patří druhé místo mezi středně velkými MPV. Co dodat víc, tuto hitparádu tvoří kupující. Výroba automobilů značky Dacia začala v Rumunsku před půl stoletím a po nedlouhém čase byly licenční Renaulty 12, pod označením Dacia 1300 a později jako modernizovaný model Dacia 1310, vyváženy také do tehdejšího Československa.

Novodobá éra vozů Dacia se u nás ale začala psát až v roce 2005, kdy se k nám začaly dovážet první modely Logan, a s nimi bylo zahájeno budování prodejního a servisního zázemí v rámci obchodní sítě značky Renault. Od té doby prodeje vozů Dacia v ČR mnohonásobně vzrostly, loni překročil počet prodaných Dacií v ČR hranici 16 tisíc kusů a letošní třetí místo je odrazem jejich skvělé zákaznické atraktivity. Není proto také divu, že celkový počet, v novodobé historii, prodaných nových automobilů Dacia, již přesáhl hranici 100 000 kusů. O opravdu dynamickém růstu prodejů svědčí například to, že v roce 2017 byla Dacia ještě na pátém místě, v roce 2010 na třináctém a před patnácti lety, tedy v roce 2004 jí patřilo místo dvaadvacáté. Kdo by to před nějakými deseti lety řekl, že v současné době bude Dacia významným hráčem na evropském trhu, že v České republice se usadí na třetí příčce, před mnoha významnými značkami, a že se model Duster stane mimořádně oblíbeným nejen u nás, ale třeba i v bohatém Švýcarsku, ale také v hrdém Německu, stejně jako se Dacia stala jednou z nejoblíbenějších značek ve Francii. Kdo by mohl tušit před několika lety, že značka jako Dacia si vytvoří mezinárodně obrovskou komunitu zákazníků, se kterou se potkává na akcích zvaných Dacia Piknik, která je naprostým fenoménem…

Dacia představila svou novou limitovanou sérii Techroad

Po rekordním roce 2018 Dacia představila limitovanou edici Techroad, která je určená pro modely Duster a rodinu Stepway (Sandero, Logan MCV, Lodgy a Dokker) a nabízí se v nových barvách: červené Fusion a šedé Highland. Zároveň se představují nové motory 1.3 TCe 130 GPF a 1.3 TCe 150 GPF ve vozech Duster.

Tato nová generace zážehových motorů kombinuje poslední inovace Aliance, aby splňovala vyšší požadavky z hlediska spolehlivosti, odolnosti i nižší spotřeby. Limitovaná série Techroad nese specifické červené prvky vně i uvnitř vozidla. Disponuje kompletně jiným čalouněním, červenými prvky na přístrojové desce a v neposlední řadě koberečky předních i zadních cestujících. Zároveň je vybavena technologiemi jako je zadní parkovací kamera a parkovací sensory, automatická klimatizace, na vozech Duster i bezklíčové odemykání a City Plus Pack, obsahující monitorování slepého úhlu, multi-view kamery a multimediální system Media Nav Evolution kompatibilní s Apple CarPlay® a Android Auto®.

AUTO CB, spol. s r.o.

Autorizovaný prodejce a servis vozů ŠKODA
Autorizovaný prodejce a servis vozů DACIA
Autorizovaný prodejce a servis vozů RENAULT

Nepomucká 487/119
326 00 PLZEŇ 

Telefon: 377 666 666
Email:
autocb@autocb.cz
Web:
www.autocb.cz
Facebook:
Auto CB Plzeň